Yeşilyurt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Resmi Web Sitesi

Anasayfa Kurumsal İletişim Projelerimiz
 
Yeşilyurt

Dalbastı Kiraz

Blog style Yöremize özgü "Dalbastı Kirazı"

Yeşilyurt Tanıtım

"Yeşilin Özgür Dünyası" Yeşilyurt Tanıtım

Yeşilyurt Projeler

Blog style Yeşilyurt Projeler

    

Duyurular

2013 Mzot-Gübre-Toprak Analizi Başvuruları 21 Mart 2014 tarihine kadar uzatılmıştır.

ARILI KOVAN DESTEKLEMESİ PDF Yazdır E-posta(1) Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı, en az 30, en fazla 1000 adet arılı kovana sahip asıl birlik üyesi arıcılara, aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde arılı kovan başına destekleme ödemesi yapılır.

(2) Destekleme ödemesinden yararlanacak arıcı, arılığın bulunduğu ilin il/ilçe müdürlüğüne 11/6/2012-20/7/2012 tarihleri arasında aşağıdaki belirtilen belgelerle şahsen veya üyesi olduğu birlik aracılığı ile başvuruda bulunur;

a) Dilekçe (Ek-1),

b) Arıcı kayıtlı olduğu il/ilçe dışında müracaat ediyor ise Arı Konaklama Belgesi ve Veteriner Sağlık Raporu.

(3) Desteklemeden faydalanacak arıcının, işletmesinin Türkvet’e kayıtlı olduğu ilde kurulmuş birlik üyesi olması zorunludur. Ancak, kayıtlı olduğu ilde kurulmuş herhangi bir birlik olmaması durumunda arıcının komşu ildeki birliğe kayıt olması gerekmektedir.

(4) İl/ilçe müdürlükleri, destekleme talebinde bulunan üreticilerin işletmelerini 11/6/2012-12/10/2012 tarihleri arasında arılıkta inceleyerek Arılık ve Arılı Kovan Tespit Tutanağını (Ek-2) düzenler. Dilekçede (Ek-1) beyan edilen arılı kovan sayısını geçmemek üzere, arılıkta yapılan tespitteki kovan sayısı üzerinden değerlendirme yapılır. Bağlı bulunduğu ili dışında başvuruda bulunan gezginci arıcılar için tespit tarihi bitimi 21/9/2012’dir. İl/ilçe müdürlükleri, gezginci arıcıların desteklemeye konu olan belgelerinin (dilekçe, Arılık ve Arılı Kovan Tespit Tutanağı, Arı Konaklama Belgesi ve Yurt içi Hayvan Sevklerine Mahsus Veteriner Sağlık Raporu) asılları veya onaylı suretlerini üreticinin işletmesinin kayıtlı olduğu il/ilçe müdürlüğüne 5/10/2012 tarihine kadar gönderir.

(5) İl sistem sorumlusu tarafından AKS’den ilçeler bazında alınacak Arılı Kovan Hak Ediş İcmalleri (Ek-3) kontrol amacı ve askı için ilgili ilçe müdürlüklerine en geç 24/10/2012 tarihine kadar gönderilir.

(6) AKS'de birliklere göre düzenlenen Arılı Kovan Hak Ediş İcmalleri 5/11/2012 - 16/11/2012 tarihleri arasında on iş günü süre ile arıcının kayıtlı olduğu il/ilçe müdürlükleri ve bilgi amaçlı olarak birliklerde askıya çıkarılır ve itirazlar il/ilçe müdürlüklerince alınır. Askı süresi bitiminde 19/11/2012-23/11/2012 tarihleri arasında 5 iş gününde itirazlar değerlendirilerek sonuçlandırılır. Askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise, Ek-3’deki bilgiler doğru kabul edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmaz ve herhangi bir hak doğurmaz.

(7) İlçe müdürlükleri tarafından askı sonrası onaylanan Arılı Kovan Hak Ediş İcmalleri 28/11/2012 tarihine kadar il müdürlüğüne gönderilir.

(8) İl müdürlüğünce AKS’den alınan Arılı Kovan Destekleme İcmalinin (Ek-4) onaylı bir sureti 7/12/2012 tarihine kadar HAYGEM'e ve excel formatında elektronik ortamda Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine gönderilir.

 

Tarım Takvimi

Kamu Hizmetleri Standartı

Alo Gıda

Tarım TV

Anlık Duyurular

Sitemizle ilgili Son dakika gelişmeleri bu modülümüzden takip edebilirsiniz.

Sitemiz Yayında

Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğü Resmi Web Sitesi yayın hayatına başlamıştır. Sitemizi sağ alt köşede [+] simgesine tıklayarak sitemizi  Mavi, Turuncu, Yeşil  renklerinde ve sitemizin  çeşitli ebatlarda  görebilirsiniz. Sizlerin görüş ve önerisi bizlerin yol haritası olacaktır.

Anketimiz

deneme
 

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3
mod_vvisit_counterDün30
mod_vvisit_counterBu Hafta65
mod_vvisit_counterBu Ay72
mod_vvisit_counterToplam202371

Tasarım Dizayn

www.markadizayn.net


[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color